Prominent & Leading Manufacturer from Jalandhar, we offer bicep preacher curl bicep, gym preacher curl bench and biceps preacher curl machine bench.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Strength Machine |
| Use | Commercial |
| Brand | Royal |
| Usage | Gym |
| Material | Mild Steel |
| Weight | 60 kg |
| Seat Material | PU Foam With Synthetic Leather |
| Seat Height | Adjustable |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are successfully meeting the varied needs of our patrons by offering a wide gamut of Bicep Preacher Curl Bicep as per their precise needs.
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Color | Black |
| Usage/Application | Gym |
| Brand | Royal Fitness |
| Usage | Gym |
| Dimensions | 90x70x90 cm |
| Tube Thickness | 3.0 mm |
| Net weight | 33 kg |
| Seat Height | Adjustable |
Minimum order quantity: 1 Piece
Being a leading firm in this industry, we are deeply engaged in offering a high-quality range of Gym Preacher Curl Bench.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Seating Type | Seated with Backrest |
| Adjustability | Adjustable |
| Brand | royal |
| Load Capacity | 150 kg |
| Seat Material | PU Foam with Synthetic Leather |
| Usage | Gym |
| Equipment Type | Preacher Curl Bench |
| Material | Stainless Steel |
| Height | 33.6inch |
| Machine Weight | 41kg |
| Cable Diameter | 6mm |
| Coating | Two Layer |
Minimum order quantity: 1 Piece
Backed by years of industry experience, we are engaged in offering a premium quality range of Biceps Preacher Curl Machine.
Rajveer Roy (Proprietor)
Royal Fitness
Gali No.1, Green Avenue
Jalandhar - 144001, Punjab, India