Providing you the best range of aerobic seated pedaling cycle, air bike exercise, commercial upright bike, stationary exercise bike and upright bike with effective & timely delivery.
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Intended Use | gym |
| Type | Fitness |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Type Of Bicycle | Upright |
| Operation Mode | Manual |
| Category | Entry Level Home Use |
| Features | Adjustable Seat |
| Resistance Type | Direct-Contact Resistance |
| Wheel No | 1 |
| Display Show | Heart Rate |
| Max User Weight | 120 kg |
Minimum order quantity: 2 Piece
Backed by rich industry experience and market understanding, we are involved in offering a wide array of Air Bike Exercise to our valued patrons.
₹ 8800 / piece Get Latest Price
| Usage | Gym |
| Material | Steel |
| Operation Mode | Manual |
| User Weight | 100 kg |
| Type Of Bike | Upright |
| Features | Adjustable Seat |
Minimum order quantity: 3 piece
Riding on unfathomable volumes of industrial expertise, we are providing a broad array of Commercial Upright Bike.
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Type Of Bicycle | Motorized, Recumbent, Indoor Cycling, Upright |
| Resistance Type | Direct-Contact Resistance, Fan-Based Resistance, Magnetic Resistance |
| Operation Mode | Manual, Foldable, Electrical, Mechanical, Digital |
| Category | Entry Level Home Use, Commercial Use, Heavy Duty Home Use |
| Features | Adjustable Seat, With Hand Pulse Monitor, Adjustable Tension Level, Transportation Wheels |
| Display Show | Calories, Heart Rate, Distance, Time, Speed |
| Color | Black |
| Condition | New |
| Max User Weight | 20 kg |
Minimum order quantity: 2 Piece
We take pleasure to introduce ourselves as one of the renowned firms for providing the best-in-class range of Stationary Exercise Bike.
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Usage | Gym |
| Size | 64x43x104cm |
| Material | Steel |
| User Weight | 100 kg |
| Dimension | 2100 x 2350 x 2100 mm |
| Steel tube Thickness | 1.2mm |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Upright Bike.
Rajveer Roy (Proprietor)
Royal Fitness
Gali No.1, Green Avenue
Jalandhar - 144001, Punjab, India