Our product range includes a wide range of chin dip machine, dipping and chinning shine series and gym chining dipping.
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Max User Weight | 150 kg |
| Weight Stack | 80 kg |
| Machine Type | Selectorized |
| Usage | Gym |
| Usage/Application | Allows you to perform two efficient upper body exercises - chin-ups and dips |
| Surface Treatment | Paint Coated |
| Color | Silver |
| Height | 6-8 Feet |
| Body Material | Mild Steel |
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Max User Weight | 150 kg |
| Weight Stack | 80 kg |
| Machine Type | Selectorized |
| Usage/Application | Gym |
| Height | 5.5-6.5 Feet |
| Material | Mild Steel |
| Width | 2 Feet |
| Color | Grey |
| Brand | Royal Fitness |
₹ 14500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Size | 85x58x46 inches |
| Operation Mode | Mechanical |
| Seat Material | PU Foam With Synthetic Leather |
| Usage | Gym |
Minimum order quantity: 1 Piece
With our expertise and trustworthiness, we are engaged in offering an optimum quality range of Gym Chining Dipping.
Rajveer Roy (Proprietor)
Royal Fitness
Gali No.1, Green Avenue
Jalandhar - 144001, Punjab, India